Vene rahvusballett “Romeo ja Julia”.

26.november

kell

19:00 - 21:00

hind

19.50 € - 25.50 €

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik

19:00 Algab  etendus. Vaheaeg 30 minutit.

21:20 Orienteeruv lõpp

Kunstilised juhid: Venemaa teenelised kunstnikud Jelena ja Sergei Radšenko

Moskva festival-balletti asutasid aastal 1989 kaks Suure teatri tähte: Venemaa teeneline kunstnik Sergei Radšenko ja Maris Liepa. Tegemist on Venemaa esimese sõltumatu kollektiiviga, mis sai populaarseks terves maailmas. Trupp asutati 80-ndatel perestroika ajastul, kui mitmed nõukogude balleti kuulsad koreograafid ja tantsijad said võimaluse nautida loomingulist vabadust ning sõita takistusteta võõrsile, ammutades endasse samaaegselt uut tantsukunsti kohta.

 

Loe lisainfot

Hiljem nimetati trupp ümber Venemaa rahvusballetiks Sergei Radšenko juhendamisel, kellega hiljem liitus Venemaa teeneline kunstnik Jelena Radšenko, olles selleks hetkeks saavutanud palju, sealhulgas olnud ka Maria teatri balletisolist. Suure teatri omanäoline juhtartist, vene balletilegendi Maia Plesetskaja, asendamatu Bese-Šedrini „Carmen Suite-i“ partner, veetis Suure teatri laval 25 aastat. Praegusel hetkel juhib balletikuulsus oma truppi, mis koosneb rohkem kui seitsmekümnest esiklassi tantsijast.
Aegade jooksul on trupis silma paistnud Maria, Permi ja Suure teatri silmapaistvad solistid, lisaks ka solistid Kievist, Riiast, Ufast ja Kazanist.

Tantsijad esindavad klassikalist balletti, mille traditsioonid on pärit veel 20. sajandist. „Meie kollektiivi peamine eesmärk on tekitada vaatajas huvi ja vajadus klassikalise balleti järele,“ arvab Sergei Radšenko ning sellest tulenebki trupi nimi: Vene rahvusballett.

Trupi repertuaarist võib leida kõige kuulsamaid balletišedöövreid: „Luikede järv“, „Uinuv kaunitar“, „Don Quijote“, „Giselle“, „Carmen Suite“, „Pahiita“, „Pähklipureja“, „Bajadeer“, „Tuhkatriinu“, „Raimonda“, „Sülfiid“, „La fille mal gardee“, lisaks ka mitmekesine valik kontsertnumbreid vene- ja maailmaklassikast.

Vene rahvusballeti filosoofia on: kui miski „mahub ühte bussi“ on seda võimalik kohandada ükskõik millise lava jaoks. Sergei Radšenko kollektiiv annab Tjumenis ja Kurganis etendusi samal tasemel kui etendatakse London Albert Hallis või Metropolitanis New Yorgis oma värvikate dekoratsioonide, kostüümide ja sama kõrgklassilise esitusega.

Tänu repertuaarile, kvaliteedile ja hoolikale suhtumisele vene balletitraditsioonidesse on Vene rahvusballett populaarne mitte ainult Venemaal, vaid ka selle piiridest väljaspool.

Vene rahvusballett on üks enimgastolerivaid balletitruppe Venemaal ja see on ka õigustatud: mitte ükski etendus ei lõppe ilma „Bravota“ publiku seast.

Vene rahvusballett on oma tööaja jooksul gastroleerinud peaaegu kõikides Euroopa riikides, Aasias , Ameerikas, Austraalias, USA-s, Kanadas, Mehhikos, Peruus, Uruguais, Paraguais, Brasiilias, Argentiinas, Saksamaal, Austrias, Hispaanias, , Taanis, Kreekas, Kesk- ja Ida-Euroopa maades, Hiinas, Jaapanis jpm. Vene rahvusballeti etendusi on nautinud Suurbritannia kuninganna Elisabeth II, Prantsusmaa presidendid Francois Mitterrand ja Jacques Chirac, Saksamaa kantsler Helmut Kohl ja Angela Merkel, lisaks Kreeka, Hispaania, Itaalia, Rootsi ja Jaapani peaministrid. Igal aastal veedab trupp pea 9-10 kuud oma ajast gastroleerides. Viimasel viiel aastal on trupp edukalt osalenud suvehooaegadel Moskvas, lisaks on tehtud edukalt Venemaa turneesid aastatel 2002, 2003, 2004, 2008 ja 2009.

Radšenko Sergei Nikolajevitš

Kunstiline juht, Venemaa teeneline kunstnik. Sündinud 1944. aastal.

Sergei Radšenko lõpetas Moskva Akadeemilise Koerograafiakooli aastal 1964 ja liitus Suure teatri trupiga, kus töötas 25 aastat. Selle aja jooksul tantsis ta läbi kogu Suure teatri kava kui väga omaloominguline tantsija. Kõige kuulsamaks sai aga tema Toreador „Carmen Suitest“, kus tantsis koos Maia Plisetskajaga.

Radšenko on Vene rahvusballeti rajaja ja kunstiline juht, keda on saavutanud suur edu tema andeka trupi taastamisel ja arendamisel. Tema meistrikursused on kuulsad ja neid külastatakse kogu maailmas suure heameelega. Sergei Nikolajevitš teeb hea meelega koostööd ka Suure teatri ja Maria teatri meistritega. Tema peamine eesmärk on traditsioonidega küllastunud vene klassikalise balletikooli säilitamine ja järgmine.

Radšenko Jelena Igorevna

Kunstiline juht, Venemaa teeneline kunstnik. Lõpetas Maria teatri tantsuakadeemia. Samal aastal võeti esitantsija kohale Maria teatrisse. Aastast 1980 oli ta NSV Riikliku Akadeemilise Suure Teatri solist. 1992. aastal hakkas Jelena Igorevna töötama Vene rahvusballetis solisti ja erapedagoogina. Tema repertuaaris on „Don Quijote“(Kitri), „Giselle“(Mirta), „Bajadeer“(Medora), „Maailma loomine“(Kurat), „Carmen Suite“(Carmen), „Luikede järv“(Ungari pruut) ja palju muud. Radšenko annab meistriklasse välismaal, on paljude koreograafiliste numbrite ja balletitantsude lavastaja.

 

*****

  • Vanusepiirangut ei ole
  • Hilinejaid saali ei lubata!
  • Pildistamine ja filmimine pole lubatud
  • Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@ticketpro.ee
  • I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

 

Korraldaja:

Artsaad OÜ

+372 50 98 659

Sulge lisainfo
Piletiinfo

Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:

  • Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
  • Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
  • Statoili jaamadest üle Eesti
  • Selveritest üle Eesti

Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.

Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.

Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.

Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:

Sulge piletiinfo