Balletietendus “Royal Ballet Gala”

24.oktoober

kell

19:00 - 21:30

hind

24.00 € - 48.00 €

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik

19:00 Algab  etendus, vaheaeg 30 minutit.

Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame

21:30 Orienteeruv lõpp

 

Kuninglik rahvusvaheline galaetendus Royal Ballet Gala, mis on mõeldud tõelistele balletikunsti austajatele, lisab seekord veel rohkem värvi, veel rohkem särtsakust ja veel rohkem elamust! Sellel aastal toob Royal Ballet Gala Nordea kontserdimaja lavale sellised maailmanimed nagu Andrey Batalov, Denis Matvienko, Oksana Bondareva, Andrey Pisarev ja paljud teised, kokku erinevate maade kuuest juhtivast balletiteatrist.

Loe lisainfot

 

ANDREY BATALOV
Mariinski teater

Vaganova Akadeemia lõpetanud Andrey Batalov sai juba 1992. aastal Mussorgski Ooperi ja Balletiteatri juhtivsolistiks, 1994. aastal Mariinski Teatri juhtivsolistiks, 2000. aastal Taani Kuningliku Balletiteatri külalissolistiks ja 2010. aastal Mihhailovski Teatri kunstiliseks juhiks. Tema käe all sirgus näiteks maailmatuntud Leonid Sarafanov. Aastal 2014. asutas Andrey Peterburis omanimelise klassikalise balleti teatri www.batalov-ballet.ru

Andrey Batalov kuulub tõeliselt haruldaste tõuliste tantsijate-virtuooside hulka. Talle on omane laitmatu tehnika, fantastilised hüpped ja pöörlemised. Meisterlikkuse taseme järgi võib teda liigitada mineviku ja kaasaja legendide hulka - Vestrise ja Nižinskist kuni Barõšnikovi ja Hulio Bokkani. Andrey Batalovi väljapaistvad tehnilised näitajad võimaldasid tal pälvida nii suure rahvusvaheliste balletikonkursside auhindade kollektsiooni, millist pole rohkem kellelgi maailmas - ta on võitnud esikoha pea et kõigis tuntud balletikonkurssides Pariisist kuni Nagoyani! Näiteks Moskva rahvusvahelise balletiartistide ja koreograafide konkurssi ajaloo jooksul on Grand Prix’i saanud vaid neli tantsijat maailmas - Nadežda Pavlova, Irek Muhamedov, Denis Matvienko ja Andrei Batalov.

 1. oktoobril Royal Ballet Galal Tallinnas esitab Andrey Batalov muuhulgas ka oma legendaarse Korsaari pas de deux, mis paneb iga saali möirgama nagu staadioni - tema spagaadi "käärid", erinevad piruetid ja muud vigurlennu figuurid vallutavad iga vaataja südame!
 • ● ●

Rohkem infot:

www.mariinsky.ru/en/company/ballet/first_soloists/dancers2/batalov

 • ● ●

OKSANA BONDAREVA

Mariinski teater

Peale balleti "Flames de Paris" esietendust New Yorgis nimetasid USA kriitikud Oksana Bondareva "Balleti uueks Jumalannaks". "New York Times’i" ajakirjanik Brian Siebert rõhutas, et "See on maagiline, leegitsev, kirglik, romantiline ja virtuoosne revolutsioon balletis, millist New York pole ammu kogenud".

Oksana Bondareva on Vadim Pisarevi preemia "Balletisaavutuste eest" laureaat, Juri Grigorovitši rahvusvahelise balletikonkurssi "Noor maailmaballett" Grand Prix’i omanik ja Moskva rahvusvahelise balletikonkurssi esimese preemia võitja.

Bondareva oli Vene rahvusballeti ja Mihailovski teatri solistiks. Alates eelmisest aastast on Oksana Bondareva Mariinskii teatri solist.

 • ● ●

Rohkem infot:

www.mariinsky.ru/en/company/ballet_mt_women/bondareva

http://dancetabs.com/2014/11/mikhailovsky-ballet-flames-of-paris-new-york

www.perfect-magazine.ru/stars/oksana_bondareva.php

 

www.jackdevant.com/oksana-bondareva-ernest-latypov-don-quixote

 • ● ●

 

DENIS MATVIENKO

Mariinski teater

Denis Matvienko on tantsija kolmandas põlvkonnas, supervirtuoos, kes teeb kergesti kaheksa piruetti, ja tõeline macho, kes demonstreerib hasartset kirge. Ühes intervjuus maailmaballeti legend Natalia Makarova ütles Denissi kohta: „See on Barõšnikov, Nurejev ja Godunov ühes kehas. Sellist nähtust pole balletis ammu olnud“.

Denis Matvienko ei vaja tutvustamist. Denis on olnud Ukraina rahvusooperi kunstiliseks juhiks ja külalissolistiks New National Theatre’s Tokyos. Denis on loonud ka „Denis Matvienko kunstide toetuse fondi“. Käesoleval hetkel on Denis Mariinski teatri esisolistiks.

Maineka Moskva rahvusvahelise balletiartistide ja koreograafide konkurssi ajaloo jooksul on Grand Prix’i saanud vaid neli tantsijat maailmas - Nadežda Pavlova, Irek Muhamedov, Andrei Batalov ja Denis Matvienko.

 • ● ●

Rohkem infot:

www.mariinsky.ru/ru/company/ballet/guest_principal/denis_matvienko

 • ● ●

SERGEY SIDORSKI

Ukraina rahvusooper

Sergey on Ukraina rahvusooperi esisolistiks ja Urkaina rahvusartistiks.

Sergeyl on suurepärane tehnika ja musikaalsus. Tema käitumine laval on peen, poeetiline ja mehelik, tema liigutustes absoluutselt puudub teesklus. Artist tunnetab väga hästi klassikalist koreograafiat ja hiilgavalt valdab paaristantsu kunsti. Ta on üks väheseid artiste maailmas, kes innukalt hoiab klassikalise stiili puhtust.

Esimestest esinemistest ilmnesid Sergey Sirdorski loomingus kaks põhitemaatikat – võlutus armastusega ja traagiline üksindus.

 1. aastal kutsus maailmatuntud koreograaf Juri Grigorovitš just Sergey Sidorski täitma Konradi osa balletis „Korsaar“, mis oli lavastatud ja esitatud Kremli palee laval.
 • ● ●

Rohkem infot:

www.opera.com.ua/en/persons/baletna-trupa-solisti-baletu-balerini-i-premieri/sidorskiy-sergiy

 • ● ●

OLGA GOLITSA

Ukraina rahvusooper

Kaunis ja peen Ukraina rahvusooperi priimabaleriin, kes on paljude rahvusvaheliste balletikonkursside võitjaks, mille seas on Serž Lifari ja Vaganova preemia. Ukraina publiku lemmik esitleb Tallinnas perfektsionismini viimistletud klassikalist balletti.

 • ● ●

Rohkem infot:

http://www.opera.com.ua/en/persons/baletna-trupa-solisti-baletu-balerini-i-premieri/golicya-olga

 • ● ●

ANDREY PISAREV

Kremli ballett

Andrey Pisarev on andekas tantsija, oma ala meister, kodumaise balleti lootus ja tulevik. Andrey Pisarevi esitlusviis hämmastab vaatajaid ja professionaale täiusliku tehnika ja loodavate kujundite erksa emotsioonaalse sisuga.

Andreil ei ole kerge, kuna tema vanemate - legendaarse Vadim Pisarevi ja kuulsa baleriini Inna Dorofejeva - kuulsus pigem segab teda kui aitab. Andrey on mitme maineka rahvusvahelise balletikonkurssi laureaat, millega ta tõestas, et kuulsuste lapsed võivad olla ka omaette kuulsused.

 • ● ●

Rohkem infot:

http://kremlinpalace.org/en/profile/andrey-pisarev

 • ● ●

KATHERINA MARKOWSKI

Bavaaria riiklik ballett

Katherina lõpetas kiitusega Kiievi Rahvusliku balletiakadeemia. Kohe peale lõpetamist asus ta tööle Dresdeni rahvusooperisse, kus kahe aasta möödudes sai ta esisolistiks.Tema arvel on võit mainekal Mary Wigmani konkursil Saksamaal. Praegusel ajal on Katherina Saksamaaa juhtiva teatri - Bavaaria rahvusooperi solist.

 • ● ●

Rohkem infot:

https://www.staatsoper.de/biographien/detail-seite/markowskaja-katherina.html?type=0%27A%3D0%27A%3D0%27A%3D0&cHash=5808acdcf43c27d72a64f73edccbbbfa

 • ● ●

MAXIM CHASHEGOROV

Bavaaria riiklik ballett

Maxim Chashegorov on Bavaaria riikliku balleti solist. Maxim õppis Vaganova akadeemias, mille lõpetamisel oli ta vastu võetud Mariinski teatri truppi, kus ta sai ka esisolistiks. Olles töödanud Peterburis viis aastat sai Maxim kutse Bavaaria riiklikusse ooperisse. 2007. aastast elab Maxim Münhenis ja on solistiks Saksamaa juhtivas teatris - Bavaaria rahvusooperis.

 • ● ●

Rohkem infot:

https://www.staatsoper.de/biographien/detail-seite/chashchegorov-maxim.html?type=0%27A%3D0%27A%3D0%27A%3D0&cHash=75211a5c8336ca90a01bc22b7b40930c

 • ● ●

ALEXEY TERENTIEV

Moldova rahvusooper

Alexey Terentiev on Moldova rahvusooperi juhtivsolistiks ja Moldova rahvusartistiks. Alexey lõpetas tervenisti kaks õppeasutust - Moskva ja Chisinau koreograafilise kolledži. Alexey on teatritrupis alates 1992. aastast. Alexey on Danovski rahvusvahelise konkurssi laureaat ja Djagilevi konkursi diplomant.

www.nationalopera.md/?l=en&a=22&i=85

www.sistemaproducciones.com/eng/principal-dancers/alexei-terentiev

 • ● ●

CRISTINA TERENTIEV

Moldova rahvusooper

Cristina on Timur Faisievi Moskva RFB balleti ja Moldova rahvusooperi prima-baleriin ning Moldova rahvusartist. Cristina on paljude rahvusvaheliste balletikonkursside auhindade omanik, mille seas on ka Viini balletikonkurssi Grand Prix ja esimene preemia Varna balletikonkurssil. Cristina ja Alexey Terentievi peetakse Moldova kõige edukamaks balletipaariks.

 • ● ●

Rohkem infot:

www.nationalopera.md/?l=en&a=22&i=352

www.sistemaproducciones.com/eng/principal-dancers/cristina-terentiev

 • ● ●

TATIANA TKACHENKO

Mariinski teater

Mariisnki teatri andekas solist Tatiana Tkachenko lõpetas 2000. aastal Vaganova akadeemia ja oli kutsutud teatritruppi. Tatiana gastroleeris Gongkongis, Kreekas, Hollandis ja Soomes ning varsti näitab oma meisterlikkust ka Eestis olles Denis Matvienko partneriks!

 • ● ●

Rohkem infot:

www.mariinsky.ru/en/company/ballet_mt_women/tkachenko

 • ● ●

MARIA MISHINA

Bolshoi teater

„Venemaa noortalent“ Maria Mishina omab oma kollektsioonis auhindu Grigorovitši balletikonkurssilt, Moskva rahvusvaheliselt balletikonkurssilt ja Rudolf Nurejevi konkurssilt Budapeštis. Mis asi on „Bolshoi teatri baleriin“ näeme teiega 24. oktoobril Nordea kontserdimaja laval.

 • ● ●

Rohkem infot:

www.bolshoi.ru/en/persons/ballet/1296

 • ● ●

 

Royal Ballet Gala ametlik koduleht: www.royalballet.eu
Royal Ballet Gala facebookis: www.facebook.com/royalballetgala
Küsimused ja ettepanekud: +372 5661 0811 / info@royalballet.eu

 

 

 

 • Vanusepiirangut ei ole
 • Soodustused puuduvad, kehtiv pilet on vajalik kõigile – sh. ka sülelapsele
 • Hilinejaid saali ei lubata!
 • Pildistamine ja filmimine pole lubatud
 • Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@piletilevi.ee
 • I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
Korraldaja:

MTÜ Grand Art
+372 56 61 08 11

 

 

Sulge lisainfo
Piletiinfo

Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:

 • Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
 • Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
 • Statoili jaamadest üle Eesti
 • Selveritest üle Eesti

Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.

Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.

Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.

Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:

Sulge piletiinfo