Jõulujazz 2014: Richard Bona Trio (USA-Kamerun)

11.detsember

kell

19:00 - 20:30

hind

20.50 € - 30.50 €

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik

19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata

20:30 Orienteeruv lõpp

Päikeselist lauljat-laulukirjutajat ja maailma üht parimat bassisti Richard Bonat on nimetatud sajandivahetuse viiendaks maailmaimeks. Bona on sündinud artist, meisterlik ja elegantne. Ta lihtne olek, hea huumorisoon, siiras muusika ja lavashow sulatavad südameid igas maailmanurgas. Jazzkaare külastaja kuulis teda esmakordselt 2002. aasta aasta festivalil kui Kamerunis sündinud muusik saalitäie publikut jäägitult kaasa elama pani. Muusiku seekordne kontsert on tema kolmas kohtumine Eesti publikuga – lemmikud tulevad ju tagasi.

Loe lisainfot

Richard Bona äratas laia kuulajakonna tähelepanu 1999. aasta albumiga “Scene From My Life”. Sel hetkel algas otsekui võidujooks – kes jazzikuulsustest saab Bona oma plaadile või saatebändi mängima. Chick Corea, Pat Metheny, George Benson, Bobby McFerrin ja teised kutsusid Bona nii stuudiosse kui ka kontsertidele. Tema virtuoosne bassimäng, lüüriline laulustiil ja douala-keelsed laulud, mida publik meelsasti kaasa laulis, mõjusid imeliselt. Bona järgmised albumid näitasid teda multikultuurse ja paljustiilse muusikuna. Oma positiivse meelelaadiga segustas ta maailmamuusikat, poppi, bossa-novat, bluusi ja jazzi nagu kinnitades, et kogu maailma muusika on üks suur tervik. Praeguseks on Bonal seitse omanimelist albumit, viimane neist mullu Universali alt ilmunud isiklikest elamustest inspireeritud “Bonafied” on pälvinud väga kõrge hinnangu. Aga juba lugematu arv on neid albumeid, kuhu Bona on kutsutud osalema.

Suurepärase kontsertesinejana on Richard Bona viimase viieteist aasta jooksul tiirutanud oma muusikaga mööda maailma. Ainuüksi paari viimase kuu jooksul on ta andnud kontserte Lõuna-Aafrika, Aruba, Venemaa, Hispaania, Poola, Norra, Inglismaa, Türgi, Prantsusmaa, Uus-Kaledoonia ja Hollandi muusikasõpradele. Seekordsel Tallinna kontserdil esineb Richard Bona oma trioga, kuhu kuuluvad prantsuse kitarrivirtuoos Sylvain Luc ja trummar Ernesto Simpson.

Sylvain Luc on prantsuse virtuoossemaid kitarriste. Tema nime all on ilmunud kuusteist plaati. Trio Bonaga sündis juba perioodil kui Bona elas Prantsusmaal.

Richard Bona sündis 1967. aastal väikeses Kameruni külas Mintas. Lapsena mängis ta kitarri, kuid suurim muusikaline vapustus tabas teda hetkel, kui juba noorukina kuulis ühes linna jazziklubis Jaco Pastoriuse plaati. Sellest hetkest alates oli basskitarr Bona lahutamatu kaaslane. 22-aastasena siirdus õnneotsinguile esmalt Euroopasse Düsseldorfi, kuid peagi sai ta koduks Pariis, kus ta mängis koos selliste tuntud muusikutega nagu Didier Lockwood, Marc Ducret, Manu Dibango ja Salif Keita. 1995. aastal siirdus ta Michael Breckeri õhutusel jazzipealinna New Yorki. Üürikese ajaga levis kuuldus tema erilisest talendist ning sõprust ja muusika jagamist tulid otsima sellised kuulsused nagu: Michael ja Randy Brecker, Pat Metheny, Larry Coryell, Mike Stern, Steve Gadd, Herbie Hancock, David Sanborn, Paul Simon, Joe Zawinul, Harry Belafonte, Chaka Khan, Raul Midon jpt.
Koduleht: http://www.bonamusic.com

Koosseis:

Richard Bona - vokaal
Sylvain Luc – kitarr

Ernesto Simpson – trummid

 

*****

 • Vanusepiirangut ei ole
 • Alates 3.10.2014 piletid eelmüügihinnaga ning alates 1.11.2014 piletid tavahinnaga.
 • Alates 3.10.2014 Danske Bank kliendile parooli ütlemisel kõikidest piletikassades soodustus -20%.
 • Hilinejaid saali ei lubata!
 • Pildistamine ja filmimine pole lubatud
 • Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@ticketpro.ee
 • I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

 

Korraldaja:

MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing

www.jazzkaar.ee

+372 66 60 034

Sulge lisainfo
Piletiinfo

Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:

 • Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
 • Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
 • Statoili jaamadest üle Eesti
 • Selveritest üle Eesti

Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.

Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.

Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.

Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:

Sulge piletiinfo