Celtic Legends

29.märts

kell

19:00 - 22:00

hind

32.50 € - 38.50 €

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik

19:00 Algab  etendus, vaheaeg 30 minutit.

21:00 Orienteeruv lõpp

2002 a. Iirimaal, kaunites ja inimtegevusest puutumata Connemara mägedes asutatud Celtic Legends alustas ringreisi ümber maailma juba oma tegevuse esimestest päevadest. Tänaseks võib iri muusikat ning tantsu tulvil etteasteid näga pea igas planeedi nurgas. Etendused, mille ajal kõlab 100 % elav muusika, tantsud ja laulud ning millega austatakse kultuuri ja muistset ajalugu, elektriseerivad atmosfääri sedavõrd, et vaatajad justkui tõstetakse ümber Iirimaale, tutvustades nii riigi kultuuri, pubisid, muusikat ja südant.

Sügavate traditsioonidega muusikat mängivad vanad iiri rahvapillid: suur trumm ja keldi trumm, mis määravad orkestri rütmi; kurblik iiri torupillide melanhoolne ja meeldejääv kõla kutsuvad tagasi vanadesse aegadesse. Trupi muusikud on parimad maailmas, kelle meisterlikkusele ja kunstiarmastusele pole võrdseid.

Loe lisainfot

Tantsijad vallutavad lava võluvate välkkiirete liigutustega Kõik nad on tantsinud juba lapseeast alates, samuti on neil palju auhindu ning nad on osalenud ringreisidel selliste kollektiividega nagu Riverdance ja Lord of the Dance. Kuid see etendus toimub ELAVAS ESITUSES!

Jälgida nende tantsitavat džigot ja rillit on puhas nauding, paljud vaatajad soovivad tantsuga ühineda ning mõned neist tantsivadki kaasa!

Viimasel ajal on toimunud iiri tantsu ebatavaline taassünd, mida tantsivad näiteks juba mainitud iiri trupid, kuid erinevalt teistest esitab Celtic Legends tantse täpselt nii nagu ennemuistsel ajal. Traditsiooniline tants on nende etteastes palju elavam, tänu trupiliikmete loomingulisusele ja liikuvusele kaasatakse ka vaatajad etendusega ja selle lõppedes jääb tunne, et nad olid etenduse osa ja nägid mis on Iirimaa ja milline see riik on tegelikult. Praeguse aja iiri tants on põimunud teiste kultuuridega, kuid käeoleval juhul see nii pole – see on ehtsaim, mida iganes võite näha!

Etenduse koreograafia on loonud Ger Hayes, keda austavad kogu maailmas esinevad tantsijad, näiteks Michael Flatley, trupi Lord of the Dance peasolist. Koos trupiga mööda maailma reisiv Ger soovis pakkuda vahetumat, elavamat ja rohkem erutavat iiri tantsustiili, seetõttu ei lasknud mööda juhust ühineda Celtic Legend trupiga selle loomise järel. Ta on loonud traditsioonilisi tantse, mis sulavad laval suurepäraselt mängitava elava muusika helidega. Grupi keerulisi etendusi rikastatakse eraldi soolonumbritega, millest saavad õhtu suurimad naelad!

Muusikaline juht Liz Knowles-O’Hare on maailmas laialdaselt tunnustatud viiuldaja. Ta on teinud kaasa ka Riverdance etendustel ja muusikalis “Piraatide kuninganna” Brodwayl, samuti on ta osalenud traditsioonilise muusika grupis Cherish the Ladies ning mängib alaliselt Cincinnati Pops Orkestris koosseisus. Knowles-O’Hare on salvestanud ka koos Don Henley, Paula Cole’ ja Ensemble Gallelei-ga. Koos oma abikaasa Kieran O’Hare’ga, loob Liz unikaalse, traditsioonilise, elusa, muljetäratava etteaste.

 

 • Vanusepiirangut ei ole
 • Lastele kuni 12 aastat soodustus -20%
 • Kodulehel toodud täishinnad
 • Hilinejaid saali ei lubata!
 • Pildistamine ja filmimine pole lubatud
 • Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@piletilevi.ee
 • I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Korraldaja:

5BB Productions SL

+34 93 159 55 44

Sulge lisainfo
Piletiinfo

Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:

 • Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
 • Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
 • Statoili jaamadest üle Eesti
 • Selveritest üle Eesti

Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.

Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.

Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.

Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:

Sulge piletiinfo