Peterburi riiklik Jakobsoni nim balletiteater: Adolphe Adam „Giselle“

22.veebruar

kell

19:00 - 21:30

hind

10.50 € - 15.50 €

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik

19:00 Algab etendus, vaheaeg 30 minutit.

Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame

21:30 Orienteeruv lõpp

Sankt Peterburi Riikliku Akadeemilise Leonid Jaksoboni nim Balletiteatri etendus, kunstiline juht Andrian Fadejev.

Loe lisainfot

Eesti publikule juba Birgitta festivalilt tuttav teater asutati 1966. aastal tuntud ballettmeistri Pjotr Gussevi poolt. 1969.-1976. aastani juhtis teatrit väljapaistev koreograaf Leonid Jakobson, kelle pärandi hoidmisel on teatril tähtis roll. Käesoleval ajal on teatri kunstiline juht Andrian Fadejev. Truppi on autasustatud rahvusliku teatripreemiaga „Kuldne mask“ ja Peterburi teatripreemiaga „Kuldne sofit“. Lisaks kümnetele Venemaa linnadele on esinetud Jaapanis, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ja mitmetes Euroopa linnades.

1841aastal Pariisis esietendunud „Giselle“ on jäänud üheks soositumaks klassikaliseks balletiks, mida on taasesitatud tuhandeid kordi kõigis muusikateatrites üle maailma. Balleti erakordse populaarsuse põhjust tuleb otsida Adolphe Adam´i hingestatud muusikas, Jean Coralli, Jules Perrot ja Marius Petipa koreograafias ning muidugi libreto aluseks oleva armastusloo traagilises ilus. „Giselle“ on vanim elavas traditsioonis tänapäeva jõudnud ballett, kuigi teatud muutusi on lavalugu siiski läbi teinud, osaliselt lihtsustunud, teisalt keerulisemaks muutunud.

Lugu ise on aga südamlik ja kurb ning vestab vaatajaile taluneiu Giselle’i ja krahv Albert’i õnnetust armastusest.

Milles ikkagi seisneb „Giselle’i“ erakordne menu ja vastupidavus ajale, on see ju püsinud mängukavades pea kaks aastasada ning köidab ka XXI sajandi nõudlikku ja haritud publikut. Võibolla mängivad siin rolli sügavalt isiklikud tunded. Kannustas ju esmalavastuse juures koreograaf Jules Perrot armastus, mis ühendas teda jumaldatud abikaasa baleriin Šarlotte Grisi´ga, kellele mõeldes ta balleti väljenduslaadi vormis. Ehk just sellepärast on lavastuse tantsukeel säilitanud tänaseni oma eheduse ja maagilise jõu. Peterburi lavastuse aluseks olev Marius Petipa versioon lähtub koreograafi kiindumusest legendaarsesse Anna Pavlovasse, kes oli tema muusaks.

*****

  • Vanusepiirangut ei ole
  • Soodustused puuduvad, kehtiv pilet on vajalik kõigile – sh. ka sülelapsele
  • Hilinejaid saali ei lubata!
  • Pildistamine ja filmimine pole lubatud
  • Ratastoolis külastaja piletitellimus saata info@ticketpro.ee
  • I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Korraldaja: 

Tallinna Kultuuriväärtuste Amet

+372 50 86 076

Sulge lisainfo
Piletiinfo

Alexela Kontserdimajas toimuvatele üritustele on võimalik pileteid osta:

  • Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel
  • Piletilevi e-poest www.piletilevi.ee
  • Statoili jaamadest üle Eesti
  • Selveritest üle Eesti

Piletilevi müügipunktidest ostetud pileti hinnale lisandub üldjuhul teenustasu 0,90 € pileti kohta.
Alates 06.06.2016 rakendub Piletilevi.ee internetipoe kasutamise teenustasu 0,50 € pileti kohta. Ilma teenustasuta saab soetada pileteid järgmistest kassadest: http://www.piletilevi.ee/est/uldinfo/kuidasosta/teenustasud/
Eriürituste piletite teenustasude suurused võivad olla erinevad.

Piletimaailmast ostetud netipileti võib külastaja vahetada turvamärgistusega pileti vastu Piletimaailma müügipunktides. Prinditud pilet tagab sissepääsu üritusele!
NB! Kui Teil ei ole võimalust e-piletit printida, siis jätke meelde valitud ürituse andmed. Pileti saate Piletimaailma müügipunktist kätte, kui esitate ürituse andmed ja isikut tõendava dokumendi.

Kohapealt on võimalik pileteid osta Piletilevi kassast Solaris Keskuse I korrusel.

Täiendavat infot ürituste ja piletite kohta saab:

Sulge piletiinfo